MASAL ATÖLYESİ BAŞLIYOR!

Çocukluğumda masal anlatacak büyüğüm yoktu. Masala ihtiyaç duyuyordum. Anneannem bazen bizi dizine yatırır masal anlatırdı ama çok korkunç yaratıklar vardı içinde. Sonunda kendi masallarımı kendim yazmaya başladım. Önce kız kardeşime anlattım. Yıllar geçti… Sonra kızım doğdu. Her konuyu çözümleyebilmek için yeni masallar yazdım.

Her yaşımda buna devam ettim. Artık 3. kariyer evremdeyim. İlkinde gazeteciydim. Sonra basın danışmanı, kurumsal iletişim müdürü oldum. 3. evremde ise, eğitim koçuyum. Koçluk mesleğinde, danışan kişiye ne yapacağını söylemezsiniz. Kişinin yolunu kendi çizmesi için sorularla keşif yolculuğuna çıkmasını sağlarsınız.

Masal Atölyesi’nde masalın sihirli dünyası ile eğitim koçluğu tekniklerini birleştirdim. Böylelikle atölyeden ayrılan kişi kendi farkındalığı ile yolunda çok daha güçlü yürüyor, geçemediği tıkandığı konular açılıyor, yaşamı daha iyi hale geliyor.

Geliştirdiğim bu tekniği, ilk defa Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Eğitmeni PCC unvanlı Burcu Özyürek Alp’ten koçluk eğitimi aldığım Profesyonel Koçluk Akademisi’nde uyguladım. Bundan sonra Profesyonel Koçluk Akademisi’nde her ay bir masal atölyesi düzenlemeyi planlıyoruz.

Masal her yaş için uygundur. Ancak şu anda uyguladığım masal atölyemi, yetişkinlerin farkındalığı için geliştirdim.

Masal Atölyem, hepimizin günlük hayatta takıldığı konular üzerine yoğunlaşıyor. Yaşam döngülerimizde bazen engeller oluşur ve onları aşamayız. Ya da sınırlarımızı çizmekte zorlanırız. Masal Atölyemde bunları keşfedip aşma cesareti gösterebilirsiniz. Küçük bir adım, hayallerimize ulaşmaktaki en değerli hareketimiz olur, çoğu kez.

Masal sihrine açık davetimiz başlamıştır!
Beklerim.

Peki ne zaman?

15 Ekim 2019, Salı * 18.30

Nerede?

International House bünyesindeki Profesyonel Koçluk Akademisi’nde * Adres: Akdeniz Mahallesi, Necati Bey Bulvarı, No: 19 Kat: 5 Çankaya İzmir

Nasıl katılabilirim?

Atölyeye yetişkinler katılabilir. Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Bunun için mutlaka önceden kayıt yaptırmanız gerekecek. İletişim için Profesyonel Koçluk Akademisi’ne uğrayabilir veya 0535 109 04 22 nolu telefonu arayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir